Wolne pokoje

Produkcja: Warszawska Szkoła Filmowa

Producent: Maciej Ślesicki, Bartłomiej Jakubiak, Przemysław Jurkiewicz

Reżyseria: Bartłomiej Jakubiak

Zdjęcia: Przemysław Jurkiewicz

Kierownictwo produkcji: Natalia Ratajczak

Występują: Weronika Wachowska, Olga Miłaszewska, Filip Zalega, Gabriela Całun

„Zosia jest jedenastoletnią, szczupłą dziewczynką o rudych włosach, która żyje w swoim świecie i interesuje się fotografią. Pasja ta pozwala jej zapomnieć o samotności i niezrozumieniu ze strony rówieśników, a także o braku wsparcia ze strony swojej matki. Bohaterkę poznajemy w chwili, gdy matka przywozi ją do starego młyna by pozostawić ją tam, z powodu „ważnych” zobowiązań zawodowych, pod opieką Ciotki -siedemdziesięcioletniej samotnej kobiety, która prowadzi w tym uroczym miejscu pensjonat i od lat nie utrzymuje kontaktu z rodziną. Dziewczynka spędza czas poznając okolicę i robiąc zdjęcia otaczającej rzeczywistości swoim Polaroidem. Zosia nocuje w pokoju gościnnym. Już pierwszej nocy, we Młynie dzieją się dziwne rzeczy: z każdej strony dobiegają przeraźliwe odgłosy, między innymi słyszy jak na podłogę rozsypują się szklane kulki, aż wreszcie spostrzega, że po pomieszczeniach posiadłości biega mały chłopiec…”

Trudno o lepsze miejsce do realizacji takiego scenariusza niż Młyn Papiernia! Zeszłego lata mogliśmy zajrzeć za kulisy jego produkcji, a teraz mamy wielki zaszczyt i przyjemność zaprosić wszystkich do wspólnego obejrzenia efektów pracy ekipy filmowej. Dzieło Bartka Jakubiaka i Przemka Jurkiewicza zostało już docenione – do tej pory zdobyli już nagrody na festiwalach Short to the Point w Rumunii, Indie Short Fest w Los Angeles i Flash Film Festival w Berlinie.

Po seansie, który odbędzie się w sobotę 6 lipca o godzinie 21:00 zapraszamy na spotkanie z twórcami filmu. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc zakładamy, że w przypadku dużej liczby widzów pokaz może zostać powtórzony o godzinie 21:45.