Młynarze polecają:

Wieczorem 20 maja w Dniu Muzeów, kiedy Młyn Papiernia będzie smacznie spał, Młynarze serdecznie polecają koncert Pomeranian Youth Big Band & Guests, który odbędzie się 20 maja o godzinie 17:00 w Filharmonii Szczecińskie.

Big bandem kieruje jeden z Młynarzy, Tomasz Licak. Od 2013 roku Tomek prowadzi założony przez siebie big band, działający obecnie przy Akademii Sztuki w Szczecinie. Na wzór skandynawskich big bandów młodzieżowych, orkiestra tworzona jest przez uczniów, studentów oraz zawodowych muzyków. Przypominamy, że raz w miesiącu można usłyszeć big band w ramach z cyklu „Inspektor Jass na tropie, czyli jazz z historią w tle” w 13 Muzach.

Podczas koncertu w Filharmonii, obok klasycznego repertuaru bigbandowego, Pomeranian Youth Big Band wraz z zaproszonymi gośćmi, zaprezentuje kompozycje inspirowane polskim oraz skandynawskim folklorem. W bigbandowych aranżacjach zabrzmi bogactwo melodii ludowych obu regionów, tak bliskich sobie geograficznie, a jednak tak odmiennych kulturowo. Skandynawska tradycja muzyki ludowej jest wciąż obecna w życiu codziennym, ludowe melodie, których przybywa z roku na rok, wydawane są m.in. w zbiorze Den Danske Sangbog, czyli Duńskiej Księdze Pieśni.

Bilety w cenie 10 / 5 zł, dostępne w kasach oraz na stronie Filharmonii Szczecińskiej:
http://filharmonia.szczecin.pl/wydarzenia/641-Tomasz_Licak_Pomeranian_Youth_Big_Band_and_Guests

Autorem zdjęć big bandu jest kolejny Młynarz, Hubert Grygielewicz https://pl-pl.facebook.com/GrygielewiczHubert/

Polecamy!